top of page
ImageGalleryHandler.jpg

TEDAVİLERİMİZ

ImageGalleryHandler.png
 • LAZER EPİLASYON YÖNTEMLERİ
  1 - Geçici Epilasyon Yöntemleri Cımbız, ağda, epilatör, iplik, traş, tüy dökücü kremler. 2 – Modern Kalıcı Epilasyon Yöntemleri Işık Sistemleri: Foto Epilasyon, Darbeli Işık, Ipl (Intensive Pulse Light), Led. Lazer Sistemleri: Light Amplification by Stimulated Emission Radiation, Alexandrite Lazer, Nd-Yağ of Lazer, Diode (ütüleme) Lazer. Alexandrite Lazer 755 nm dalga boyuna sahip bir lazer cihazıdır. Melanine duyarlılığı fazla olan bir lazer tipidir. Melanin vücudumuzda kıla, tene, renk veren pigmenttir. Kişinin ten rengi açık kılları koyu ise başarı sonuçları yüksektir. Deriye zarar vermemek için Alexandrite Lazerde soğutma sistemleri vardır. Cild tipi 5-6 yani esmer olan kişilerde termal hasara sebep olabilir. Tüm vücut bölgelerinde kullanılabilir. Yüz bölgesinde, batık kıllar dışında, tercih edilmemektedir. Kullanımı hijyeniktir, deriye temas etmeden işlem yapılır. Soğutucu sistemi sayesinde uygulama esnasında acı azdır. Diode Lazer 810 nm dalga boyuna sahiptir. Vücuda direk temasından dolayı hijyen açısından tercih edilmemektedir. Vücudun her bölgesinde kullanılabilir. İşlem süresi diğer lazer cihazlara göre daha uzun dakikalar almaktadır. Nd – Yağ Lazer 1064 nm dalga boyunda hemoglabine duyarlı lazer sistemidir. Vücudun her bölgesine uygulanmakla birlikte cilt tipi 4-5-6 yani esmer olanlarda yaz, kış kullanılabilen bir cihazdır. Deriyle temas etmeden hijyenik olarak uygulanır. Nd- yağ lazer ile aynı zamanda cilt yenileme ve kılcal damar tedavisi de yapılabilir. Lpl Işık Sistemleri lazer olmamasına rağmen, epilasyon, leke tedavisi, cilt yenileme, kılcal damar tedavisinde kullanılan bir sistemdir. Seans sayıları diğer cihazlara göre iki kat fazladır. Epilasyonda çok tercih edilmemesinin sebebi ışığın kıl köküne rahat ulaşamaması ve deriye direk temas etmesidir
 • FRAKSİYONEL CO2 LAZER
  Cilt sıkılaştırma, cilt elastikiyetini arttırma, cilt yenileme, soft lekelerinin tedavisinde, gözeneklerin küçültülmesinde, akne ve akne izleri, ameliyat izlerinin hafifletilmesinde, gözaltı yağ bezeleri, nevüs (ben) tedavisinde deri çatlaklarında ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Çok Amaçlı, Güvenilir ve Güçlü Fraksiyonel Teknolojisi Fraksiyonel lazerler, deriye lazer ışığını minik çaplı sütunlar halinde gönderir. Lazer ışınları minik sütunlar boyunca deride ısı hasarı yaratır. Isı hasarı görmüş alan, etraftaki sağlam deriden gelen derilerle hızla onarılır. Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) Lazer Nerelerde Kullanılır? Akne (sivilce) izleri, yara, ameliyat, yanık ve jilet izleri, kırışık, sarkma ve leke. Tedavileri: Güneş lekeleri (melazma ve lentigo), sivilce lekeleri, gözenek küçültme, cilt çatlaklarının tedavisi, ben tedavisi (nevüs), keloid tedavisinde kullanılır. Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) Lazer uygulamasında tedavi genellikle 1-6 seans kadar sürebilir. Tedavinin hemen sonrasında kızarıklık olur. 2-5 gün içinde hafif soyulama ve kabuklanmalar olabilir. Fraksiyonel Co2’nin dozu, cildin hassasiyetine göre 4-10 günde cilt normal görünümüne kavuşur.
 • AKNE VE SİVİLCE TEDAVİSİ
  Akne ve Yara İzleri Akne ( sivilce) kişinin derisinde bulunan yağ bezlerinden kaynaklanan bir hastalıktır. Normal süreçte bu yağ bezlerinin salgılamış olduğu yağın (sebum) deri yüzeyine çıkması ve atılması gerekirken, ergenlik döneminde yağ bezleri olağanüstü yağ salgılayarak deri yüzeyine çıkacak olduğu kanalların tıkanmasına ve sivilce çıkmasına sebep olur. Yani aknenin temel nedeni aslında bu tıkanıklıklardır. Hormonal değişiklikler, kirli çalışma ortamları, kozmetik malzemeler, kullanılan ilaçlar, temizlik kurallarına uymamak ta diğer sebeplerdir. Tedavisi: Hafif, orta, şiddetli akne tedavileri olarak değişmektedir, tedavinin en önemli hedeflerinden biri, kist ve nodüllerin iz bırakmasını engellemektir. Önce sivilcenin tipine ve şiddetine uygun bir tedaviye başlanır. Duruma göre, ilerleyen aşamalarda tedavi yöntemleri değiştirilebilir. Herhangi bir sivilce tedavisinde iyileşmeler, 2. ayda görülmeye başlar. Tamamen düzelme, 4-8 ay arasında değişebilir. Sivilce tedavisi uzun bir süreçtir. Tüm sivilce tedavileri, yeni sivilce oluşumunu engelleyerek etkili olur. Düzelmeler zaman alır. Doktorunuz siyah noktacıkları, beyaz yağ butonlarını ve iltihaplı kesecikleri özel aletlerle temizleyebilir. Ancak kendiniz bunlarla oynamamalısınız. Sivilceyi derinleştirerek daha fazla büyümesine ve iz bırakmasına neden olabilirsiniz. Doğum kontrol haplarının kadınlarda sivilceyi önemli derecede iyileştirdikleri bilinmektedir. Bu nedenle, tedavi maksadıyla da kullanılabilirler. Yağlı ürünler ve kozmetikler kullanılmamalıdır. Sivilceyi alevlendirebileceği için, tahriş edici, ovalayıcı tarzda deri temizliğinden kaçınılmalı, sıkılıp kopartılmamalıdır. Tedaviler sivilcenin tipine, şiddetine göre yapılır. Önce basitten başlanır. Daha sonra cilt alıştıkça tedaviler değiştirilir.
 • BEN TEDAVİSİ
  Genel olarak benler ciddi sorun yaratmadıkları için tedavisinin ertelenme eğilimi vardır ama uzun yıllar alınması ertelenen benler güneşin zararlı ışınlarıyla kanserleşebilmektedir. Toplumda “bene dokunmayın kanserleşir” gibi yaygın bir inanış vardır bu inanış tüm bilimsel verilere aykırıdır ve tümüyle yanlıştır çünkü tedavi edilen benle birlikte kanserleşme riski de yok edilir. Olmayan benin kanserleşme riski de olmaz. Ben tedavisinde lazer, radyo frekans, elektrokoterle buharlaştırma, cerrahi (ameliyat) gibi yöntemler benin yerine, yapısına ve çeşidine göre karar verilir. Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır. 1 hafta kadar özel kremler kullanılır.
 • ÇATLAK TEDAVİLERİ
  Cilde esnekliğini veren elastik liflerinin bozulması sonucu oluşan kozmetik bir problemdir. Gebelik, hormonal değişiklikler, kortikosteroidli ilaçların kullanımı, hızlı kilo alıp verme, ergenlikte hızlı boy uzaması sebep olabilir. Fraksiyonel lazer uygulamaları, derin peelingler, dermabrazyon, mezoterapi tedavileri uygulanır. Bu tedaviler tek başına ya da bir arada da kullanılabilir.
 • CİLT GENÇLEŞTİRME
  Cilt Gençleştirme Sıkılaştırma Fraksiyonel karbondioksit lazer, derin kırışıklıkları düzeltmeye yardımcı, sıkı yeni ve genç bir cilt oluşumunu destekleyen güvenli ve etkili bir lazerli cilt yenileme yöntemidir. Bu teknikle zarar görmüş eski cilt hücreleri temizlenir; genç, parlak ve sağlıklı yeni hücrelerin gelişim desteklenir. Fraksiyonel lazer uygulamaları, klasik yüz gençleştirme lazer uygulamalarına oranla son derece güvenli ve konforlu uygulamalardır. Tüm yüz boyun gençleştirme işlemlerinin yanısıra, sadece dudak veya göz kenarı (kazayakları) çizgileri, göz altı morlukların giderilmesi de bu tedavi ile mümkündür.
 • LEKE TEDAVİSİ
  Leke Tedavisi Yüzeysel güneş lekeleri tedaviye daha iyi yanıt verir. Güneşlenme, hamilelik, hormon tedavileri ve doğum kontrol hapları güneş lekesini tetikler. Koyuten, güneşe maruziyet, hormonal bozukluk, hormon ilaçları, kortizon kullanımı, doğum kontrol ilaçları, kötü makyaj malzemeleri, gebelik hormonları, solaryum. Bilgisayar gibi suni ışıklı elektronik aletler, stres, anemi, böbrek enfeksiyonları, acneye eğilimli cilt risk faktörüdür. Lekelerin sebebi bozulan melanin pigmenti olduğundan, tedavide amaç melanin pigmentini baskılamaktır, uzun ve zorlu bir süreçtir. %100 geçmesi imkansızdır. %70-90 başarı iyi bir sonuç kabul edilir. Leke tedavisinde sürülerek kullanılan leke kremleri, lazer tedavileri ve kimyasal peelingler tek başına veya birlikte kullanılabilirler. Güneş lekeleri şikayeti olanların düzenli olarak yaz, kış, gün içinde 4 saatte bir, en az 30 faktörlü güneşten koruyucu ürünler kullanmaları gerekir. Ayrıca güneşten koruyucu kullanırken, bile çok fazla direk güneşe maruz kalınmamalı, gölgede durmaya özen gösterilmeli. Şapka ve gözlük takılmalıdır. Yöntemleri Lazer tedavileri: İntense pulsed light (IPL), Pulsed dye lazer (510 nm), Q-switched ND: Yağ lazer (1064 nm), Q-switched ruby lazer (694 nm), Co2 fraksiyonel lazer, Mezoterapi: Leke tedavisinde, leke bölgesine, deri altına küçük miktarlarda C vitamini, glutation, transexamic asit, pyrüvic asit gibi maddelerin enjekte edilmesi leke rengini açabilmektedir. Klasik bir yöntem olmayıp diğer yöntemler başarılı olmadığında düşünülebilir. Leke açıcı kremler: Etki mekanizmasına göre renk maddesi (melanin) oluşumunda görevli Tyrosinase enzimini baskılayanlar, renk maddesinin (melanin) melanositlerden diğer hücrelere geçişini engelleyenler, renk hücreleri melanositlere zarar verenler cildi yeniler (antioksidan krem ve haplar, retinoidler, meyve asitleri) Enzim peeling: (Dermemelan – Cosmelan) Dermemelan ışık peelingi ile güneş ve hamilelik lekelerinden (melazma) tek seansta kurtulmak mümkündür. Bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmaz, tedavide amaç ciltte bozulmuş melanin pigmentini baskılamak olduğundan sürekli devam kremini kullanmak ve güneşten korunmak gerekir. Işık peelingi lekelerde etkili olduğu kadar ciltte bir ışık etkisi yaratarak parlaklık ve aydınlık sağlar. Uygulama 10-15 dakika kadar sürer. İşlem sonrası ev ürünlerini 3 ay -1 yıl kullanmak gerekmektedir. Ayrıca bu uygulama, kişinin sosyal hayatını etkileyecek bir durum oluşturmaz.
 • GÖZ ÇEVRESİ BAKIMLARI
  Yapılabilecek İşlemler Fraksiyonel lazer, prp, ışık dolgusu, peeling, roller ve mezoterapiyle göz çevresi problemlerine çözümler bulunmaktadır. Göz Çevresi Uygulamaları Gözaltı morluklarındaki temel sorun pigment sorunudur, melanin birikimi vardır. Göz altı morlukları, genetik, kansızlık, esmer ten, çökük göz yapısı, bazı hastalıklar (alerji-astım, burun, besin alerjisi), böbrek hastalıkları, yorgunluk, bilgisayar kullanma, yetersiz beslenme, yaşlanma, yağ kaybı gibi sebeplerden olabilir. Soruna göre yapılabilecek işlemler; Fraksiyonel lazer: Göz çevresindeki ince kırışıkları düzeltme, sıkılaştırma rengini açmada etkilidir. İşlem acısızdır. 2-4 gün nokta tarzı kabuk olabilir. Prp: Kısaca kendi kanındaki büyüme faktörleriyle hücre yenilenme yöntemidir. Işık dolgusu: Doğal içeriklerin özel solusyonu ile hiyalüronik asit bazlı özel formülün, gözaltına verilmesi ile kazanılan gençlik ışıltısıdır. Peeling: %15 Glikolik asit ve %15 Laktik asitin hassas göz çevresinde güvenli bir kullanım sağlar. Hiperpigmentasyon, güneş, yaşlanma lekeleri, ince kırışıklıkları azaltır. Milium ve ksantalezmaların (yağ butonları) önlenmesi ve tedavisinde de kullanılır. Roller: Göz çevresi için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri; üzerinde saç teli inceliğinde iğnelerin bulunduğu roller ile gözaltları ve üst göz kapağına uygulanır. Mezoterapi: Kokteylleri, light eyes, gözaltı torba, halka ve morluklarında kullanılan etkili üründür. Botoks-gözçevresi kırışıklıklarında hala altın standardını korur. Bu yöntemler kişinin ihtiyacı belirlenerek biri ya da birkaçı ayrı seanslarda uygulanabilir. Göz kapaklarında ortaya çıkan hafif kabarık, koyu sarı renkli lekelere Ksantelazma denilir. Ksantelazma genetik sebeplerle kan yağları yüksek ya da ailesel yükselmeye eğilimli kişlerde daha sık görülmekle birlikte kolesterol sorunu olmayanlarda da çıkabilir. Kan tahlilinde kolesterol ve diğer lipid değerleri normal ise estetik kaygılarla cerrahi, koter ya da Co2 fraksiyonel lazer ile çıkarılabilir, tekrarlama riski her zaman vardır.
 • BOTOKS - DOLGU
  Botoks, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Yüz hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar, üzerlerindeki deriye bağlıdırlar. Deriye bağlı yüzeysel kasların gevşemesi ile kırışıklık oluşması engellenir, daha genç görünüm ortaya çıkar. Hafif kırışıklıklar başladığında yapılırsa sonuçlar daha iyidir. İlk uygulamalarda 4-6 ayda bir, tekrar eden uygulamalarda 6 ay – 1 yılda bir tavsiye edilir. Tedavi için en uygun bölgeler alın, göz çevresi ve kaşların arasıdır. İşlem 10 dakika sürer. Dolgu enjeksiyonları, en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerden biridir. Her bölge için farklı dolgular kullanılır ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan maddeler kullanılır. Hyaluronikasit yüzümüzde olan yaşlanmaya bağlı azalan bir maddedir. Ortalama 6-12 ay kalıcılık devam eder. İşlem tekrarlandıkça, kalıcılığı da artar ve böylece seans araları daha da uzayabilir. Yüz dolgu İşlemi; dudak, dudak kenarı çizgisi, elmacık kemik ve gözaltı, çene, gibi bölgelerde uygulanabilir.
 • BURUN ESTETİĞİ
  Ameliyatsız Burun Estetiği Teknolojinin ve uygulama alanlarının her geçen gün gelişmesiyle birlikte, estetik kusurlarımıza da, yeni bir bakış açısı ve çözüm yolları getirmekte. Tedavi klinik ortamda lokal anestezi dahil 30-60 dakika civarında sürer. Tedavi sonrası hasta herhangi bir bandaj kullanmak zorunda kalmadığı için iş ve sosyal hayatına geri dönebilir. Tedavide daha iyi sonuca ulaşabilmek için genellikle birkaç kez kontrol uygulaması için gitmek gerekli olabilir. Kullanılan ürünleri vücutta parçalayabilen ürünler de mevcut olduğundan sonucun beğenilmemesi durumunda da eski haline döndürebilmek mümkün. Uygulanması; Ürünün her formu bu uygulama için uygun olmadığından istenen sonuçlara ulaşırken gerek kalıcılık konusunda, gerekse istenen şeklin verilmesinde etkili olduğu biliniyor. Uygulama esnasında düşük veya orta seviyede ağrı tarif edilmektedir. Uygulama sonrası özel kremler uygulanarak morluk ve şişlik oluşumu azaltılmaya çalışılır. Ancak ürünün yerleşmesi ve kısa vadede oluşan değişiklikler nedeni ile tekrar ziyaret etmesi ve kontrol edilerek gerekirse desteklenmesi önerilir. Hangi Sorunlar Tedavi Edilebilir? Burun kemerinin giderilmesi, burun ucunun kaldırılması, burun kanatlarının daraltılması, künt burun uçlarının sivriltilmesi, varsa daha önceki operasyonlardan kalan veya travmaya bağlı çökmelerin giderilmesi, burun kaidesindeki eğriliklerin düzeltilmesi.
 • SAÇ DÖKÜLMESİ (ALOPESİ)
  Normal şartlarda günde 50-100 arasında saç kılı dökülebilir. Saç Dökülmesinin Nedenleri; Erkek Tipi Saç Dökülmesi (Androgenetik Alopesi): Erkek hormonlarının varlığı ve ilerleyen yaş genetik özelliklerinden kaynaklanır. Sikatrisiyel Alopesi: Saç foliküllerinin kalıcı yıkımından ve fibrozisinden (yara dokusu oluşumu) kaynaklanmaktadır. Travmatik Alopesi: Maşa, fırça kimyasal maddeler (saç boyaları, spreyler) gibi sebeplerden kaynaklanır. Saç dökülmesi protein, demir, çinko veya biotin eksiklikleri, aşırı diyetler, anemi de ve bazı hastalıkların belirtisi olarak (SLS sifiliz, tiroid hastalığı, sarkoidoz) görülebilmektedir. Enfeksiyonlar (mantarlar, bakteriler, virüsler) saç foliküllerinin işlevlerinin bozulmasına sebep olur. Alopesi Areata (Saçkıran) otoimmün süreç sorumlu tutulmaktadır. Hastalarda genellikle bölgesel dökülme olur, geçicidir. Kadınlarda en sık görülen saç dökülmesi tipi, androgenetik alopesidir. 30-40 yaş ve menopozdan sonra artar. Erkeklerdeki gibi kadınlarda da saç dökülmesinin en muhtemel nedeni, androjen hormonların (erkeklik hormonları) etkilerine karşı, saç foliküllerinde kalıtsal bir duyarlılık bulunmasıdır. Kadında genelde seyrelme şeklinde ortaya çıkar.
 • SAÇ MEZOTERAPİSİ
  Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minerallerin, proteinlerin, antioksidonların vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Dökülmeyi durdurur, saç kalitesini arttırmaktadır. İnce telli saçlar, kalın saça dönüşür, saç üretemeyen saç hücrelerini uyarır. Bu işlevle saçsız gibi görünen alanların bile harekete geçmesi sağlanabilir. Saç dökülmelerinde, saç kökünde küçülme, saçın yaşam döngüsünde hızlanma ve saçın büyüme evresinin (anajen evre) kısalması söz konusudur. Bu yöntem ile saç kökü güçlenir. Saç mezoterapisi hem kadına hemde erkeğe uygulanabilir.
 • AKUPUNKTUR
  Akupunktur, alternatif tıp dallarından olup, vücudun belli noktalarına iğne batırılarak yapılan ilaçsız tedavi yöntemidir. Akupunktur sadece kilo vermek adına uygulanmaz birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Akupunktur ile zayıflama tedavisinde seans aralığı haftada 1 ya da 15 günde 1 olmalıdır. Çoğunlukla kulak akupunkturu yeterli olmaktadır. Sadece Akupunktur ile kilo verilmez. Hastaya ayrıca düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmalı ve egzersiz, yürüyüş vs. gibi aktiviteler yaşamın bir parçası haline getirilmelidir. Karboksiterapi Karboksiterapi, cilt altına son derece ince bir iğne ile karbondioksit gazı enjekte edilmesidir. Karbondioksit mekanik olarak yağ hücrelerini yok ederken bir yandan da kan dolaşımını canlandırır. Elektroterapi Deri altı dokuları ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesidir. Elektroterapi sadece incelme için değil, selülit tedavisinde de kullanılabilen son teknolojiye uygun bir zayıflama cihazıdır. Kavitasyon Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun dalgaları ile, yağ hücre duvarlarını tahrip ederek yağ asitlerini vücuttan, lenf yolları uzaklaştırılma işlemidir. Mezoterapi Vücudun belirli bölgelerinde toplanan yağ moleküllerine, mikro incelikteki iğne uçlarıyla deri mezoderm tabakasına çeşitli ilaçların uygulanması işlemidir. Lipoliz Bölgesel yağ eritme yöntemidir. Uygulamada soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır. Uygun hasta seçildiğinde liposuctiona yakın sonuçlar aldığından oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
 • CİLT BAKIMI
  Aqupeel Su Dalgasının Mucize Gücü Aqupeel, cilde sıkılık ve parlaklık veren, acısız ve sosyal hayatı etkilemeyen bir bakım protokolü sunar. Bütün cilt tiplerine uygundur. Ciltteki ölü dokuları temizler, yağlı ve akne oluşumuna meyilli ciltler için idealdir. Siyah nokta gibi problemler sıkma işlemine gerek kalmadan hızlı dalga şeklinde gelen su ve vakum ile gözenekler temizlenir. Cilt aydınlık, parlak ve canlı bir görünüm kazanır. Antioksidan tedavilerinde kullanılır. Cilt Bakımı Cildinizin en önemli görevlerinden biri vücudu kurumaktan korumaktır. Bu görevi epidermisin en üst tabakası stratum korneum yapar. St. Corneumun yapısı bir duvar gibidir. Hücreler, tuğlaları, hücreler arası lipidler, harcıdır. Bu lipidler koruyucu bariyerin etkili olmasında çok önemlidir. Bariyer zarar gördüğünde cilt kurur. Artmış olan pürüz ve çatlaklardan dolayı zararlı hastalık yapıcı etkenlere karşı korumasız hale gelir. Bu nedenle cilt bakımında hedef doğal bariyeri korumaktır. Kırışıklıklar, renk değişikliği (sararma, kahverengi lekeler, ince kırmızı damarlanmalar) gevşeklik ve esneklik kaybı gözlenir. Uzman kişilerin uygulayacakları profesyonel cilt bakımı, sağlıklı ve taze bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Profesyonel Cilt Bakım Uygulamaları Cilt bakım işleminden önce mutlaka cilt kontrolünüz yapılmalıdır. Cilt tipiniz (kuru, yağlı, karma, olgun, normal, hassas, akneli) belirlenir. Profesyonel cilt bakımda amaç gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik kazanması için metabolizmanın hızlandırılması ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Cilt bakımı işlemi, yapılacak bakımın özelliklerine göre 45-90 dakika sürer.
 • KILCAL DAMAR TEDAVİSİ
  Kılcal Damar Tedavisi Kılcal damar lezyonları hemanjioma, telangiectasia, angioma veya şarap lekesi olarak adlandırılır. Geleneksel cerrahi yöntemler (skin grafting), çeşitli madde enjeksiyonları, elektrocerrahi (electrosurgery), dondurma, X ışınları uygulaması, tıpta kullanılmış bazı kılcal damar tedavisi yöntemleridir. Varis Nasıl Ameliyatsız Tedavi Edilir? Lazerle varis-kılcal damar tedavisi her hastanın lezyonlarına göre uygulama yapılacak kişiye göre planlanmalıdır. Farklı hastalarda lezyona göre lazer enerjisinin dozu ayarlanır ve seans aralıkları kişinin problemine göre değişmektedir. Lazerle varis-kılcal damar tedavisi uygulanan alanda acı hissini azaltmak için çalışılacak bölgeye anestezik kremler uygulanabilir. Nd Yağ lazer sistemi; 1064 nm dalga boyu ile en yaygın vasküler lezyonlardan olan yüzdeki ve bacaklardaki damarların tedavisinde kullanılan lazer teknolojisidir.
 • KALICI MAKYAJ
  Kaş Kontur Kalıcı makyaj, daha doğru ismi ile “mikro – pigment uygulaması” mikro steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler bilhassa yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur, dövme ile karıştırılmamalıdır. Daha çok kozmetik – dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu tesirler yaratılabileceği gibi bazı küçük kusurlar kapatılabilir veya biçim bozuklukları giderilebilir.
bottom of page